יום חמישי, 24 בספטמבר 2009

כתבה קטנה - ידיעה גדולה! (מאת: דניאל danezeq)

רשומה זו היא חלק מהבלוג של danezeq. היא מופיעה בבלוג של אורבניקה ובבלוג של danezeq.

אחד החניונים שמוציאים אותי מדעתי בתל אביב כבר שנים רבות, הוא "חניון בית הדר א`" או "חניון נתיבי איילון" שעתיד להיהרס עקב עבודות החפירה של הרכבת התחתית שתעבור בתוואי החניון. בתור אחד שחושב שתל אביב זקוקה לתוספת מכובדת של כיכרות, איני מפסיק להוקיר את הכיכרות שמוספות לעיר ובראשן את כיכר התזמורת ואיני מפסיק לחלום על כיכרות נוספות.

כיכר גדולה במקום חניון בית הדר א` היא כמעט חלום ילדות שלי. אני מקווה שבעירייה מייעדים את השטח הזה לכיכר או שטח ציבורי בדמות אחרת כמו גן, רחבה, פארק, או איך שלא יקראו לזה.

הנה הציטוט מהכתבה (ידיעות תל אביב) - "במסגרת העבודות יהרסו מספר חניונים, בהם חניון בית הדר שבפינת רחובות דרך בגין והרכבת (632 מקומות חניה), חניון המסילה שבפינת הרחובות יהודה הלוי ונחלת בינימיןן (100 מקומות), חניוני סוזאן דלאל (185 מקומות), חניוני גלי גיל והלולאה שבסמוך לבורסה באחד העם (612 מקומות) וחניון מנשיה מול הדולפינריום (490 מקומות חניה)"

נוסף לרשומה מאוחר יותר:
  • גיליתי שבמקום מתוכננים להבנות יחידות דיור.
  • אני עדיין לא יודע כמה ואיך ואמשיך לעקוב.
  • אני מקווה שמה שלא יבנו שם יבנו בחוכמה, עם חזית טובה לרח` הרכבת וכיכר ציבורית גדולה.

תגובה 1:

  1. חניון הדר הוא כניסה מכוערת לעיר. טוב יהיה אם הוא יוחלף בבינוי ופיתוח ההולמים את המיקום המרכזי. שילוב של מגורים עם מסחר (לפחות חזית במפלס הרחוב) תוך פיתוח המרחב הציבורי - הרחבת המדרכה שמסכנת שם את הולכי הרגל, יצירת חיבור טוב יותר עבורם לרחוב יהודה הלוי פינת בצלאל יפה - ואולי גם כיכר קטנה כמו שדניאל מציע!
    והנה כתבה לגבי הפינוי הצפוי שמתעכב לו בנתיים - http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3296948,00.html

    השבמחק